KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6993580
*
nr 699 3580
Robert Högfeldt
(1894-1986), Sverige
Blandteknik, Robert Högfeldt (1894-1986), Troll, 24x20
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2011
kl 19:21:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 22:59:08
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Robert Högfeldt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik robert högfeldt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
*
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Robert Högfeldt
nr 699 3580
Robert Högfeldt
(1894-1986), Sverige
Blandteknik, Robert Högfeldt (1894-1986), Troll, 24x20
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/5 22:59:08 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och mÃ¥lare.Läs mer om Robert Högfeldt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik robert högfeldt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12



